Biorezonans Nedir?

Bu yazıyı paylaşın

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Bu eksiksiz rehberde; biorezonans nedir, biorezonans terapileri nelerdir, biorezonans uygulamaları, biorezonans cihazları, biorezonans hangi hastalıkların teşhis ve tedavisine destek olabilir, kısıtlamaları nelerdir, biorezonans terapisinin yan etkileri ve tehlikesi varmıdır sorularının yanıtlarını sizlere ayrıntılı olarak sunuyor olacağız.

Biorezonans tedavisi, cilt üzerinde elektrotların kullanımını içeren, çeşitli hastalıkları teşhis ve tedavi etmenin bütünsel, hastayı rahatsız etmeyen, acı çektirmeyen bir yöntemidir. Biorezonans terapisi, hastalıklı hücrelerdeki sağlıksız frekansları tespit etmek için elektrotların hastaya bağlanması, sonrasında ise vücudun ihtiyaç duyduğu faydalı frekansların geri verilmesi prensibine dayanmaktadır. 

Biorezonans ile yapılan testlerde rahatsızlıkların gerçek (ve bazen de gizli) nedenleri açığa çıkarılabilmekte, düzenli yapılan biorezonans terapileriyle vücuda destekleyici frekansların iletilmesi sağlanabilmektedir.

biorezonans tedavisi 2

Biorezonans tanı ve tedavisi, asla tıbbi olarak kanıtlanmış herhangi bir teşhis ve/veya tedavi teknolojisinin/yönteminin yerini almak için kullanılmamalıdır. Tanı ve tedaviler mutlaka bir hekim tarafından yapılması gereken  işlemlerdir. 

Biorezonans terapisi, tüm dünyada tıp doktorları ve hastalar tarafından başarıyla uygulanmaktadır, ayrıca yapılan sayısız uygulamada insan vücudunu etkileyerek sağlığı desteklediği ve çok sayıda kronik hastalığın gelişmesini engellemeye yardımcı olduğu gözlemlenmiştir..

Bu yazımızdaki ana başlıklar aşağıdaki gibidir.

 • Biorezonans nedir
 • Biorezonans işe yarıyor mu
 • Biorezonansın arkasındaki bilim
 • Biorezonans teknolojileri nasıl çalışır
 • Biorezonans testi hakkında
 • Biorezonans tedavisi ne için kullanılır
 • Yöntem ne kadar etkilidir
 • Biorezonans tehlikeleri ve yan etkileri hakkında

BIOREZONANS NEDİR?

Vücudumuzun her hücresi elektromanyetik dalgalar yayar. Elektromanyetik titreşimler, hücre yapıları kesinlikle sağlıklı olduğu sürece fizyolojik olarak doğru kalır. Ancak hastalık ilerledikçe hücre hasar görür ve düzgün çalışmaz hale gelir. Hücre yapısının bu şekilde bozulması, enerji dalga boylarında değişikliklere yol açar.

Biorezonans makineleri, vücuttaki hücrelerden gelen enerji dalga boylarını okuyabilir, kıyaslama değerlerinden sapmaları tespit edebilir ve frekansları normale döndürebilir. Bu fenomene biorezonans denir.

Biorezonans teknolojisi iki tip Biorezonans cihazı yardımıyla gerçekleşir: Biorezonans terapi makineleri ve test makineleri.

Test cihazları insan vücudunu tarar ve hücrelerden ve organlardan gelen elektromanyetik dalgaların uzunluğunu ve sıklığını kaydeder. Yapay zeka yardımıyla bu veriler kapsamlı bir sağlık raporuna dönüştürülmektedir.

Biorezonans terapi makineleri de elektromanyetik dalgalar kullanır. Ancak biorezonans tarayıcıların aksine, bireysel tedavi planları oluşturabilirler. Daha sonra biorezonans terapi makineleri sağlıklı frekansları yayarak hücre titreşimlerinin frekansını etkiler ve böylece onları kriterlere geri döndürür.

BİOREZONANS TESTİ HAKKINDA

Modern biorezonans tarama cihazları, herkes tarafından kullanımı kolay, kompakt ve kullanışlı cihazlardır. Teşhis testi yapmak için tıp eğitimi veya özel becerilere ihtiyacınız yoktur. Cihazın anlaşılır arayüzü sayesinde testi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Biorezonans tarama cihazı, organlarımızın ve sistemlerimizin elektromanyetik titreşimlerinin frekansını algılar ve verileri kıyaslamalarla karşılaştırır. Cihaz, titreşimlerdeki değişikliklerin doğasını analiz ederek teşhis koyar ve bir tedavi planı önerir.

 • Vücudun genel testi
 • Parazit ve enfeksiyonların tespiti
 • Alerji testi
 • Beslenme testi
 • Alerji testi (ör. ev tozu akarı, ofis tozu, polenler, kedi tüyü & köpek tüyü alerjisi, güneş alerjisi…)
 • Gıda intolerans testi (ör. inek sütü, buğday, şeker, yumurta, çilek, histamin…)
 • Virüsler (ör. Herpes, kilo almaya yol açan Adenovirüs 36, Epstein-Barr Virüs EBV…)
 • Mantar enfeksiyonları (ör. bağışıklık sistemini yoran Candida Albicans, Aspergillus küf mantarı…)
 • Bakteriler (ör. mycobacterium, camplobacteri…)
 • Parazitler (ör. kıl kurdu oxyuris, akciğer kelebeği, fasciolopsis…)
 • Kimyasal maddeler testi (ör. formaldehit, benzin türevleri, temizlik maddeleri…)
 • Ağır metal birikimi Testi (ör. parfümlerin vücudumuza yüklediği alüminyum, amalgam dolgu kaynaklı cıva…)
 • Gıda katkıları (ör. E310, E339, E340, E620…)
 • Çevresel toksinler ve daha pek çok madde…

BİOREZONANS TEDAVİSİ HAKKINDA

Elektromanyetik titreşimler tüm hücresel süreçleri kontrol eder. Bir patojenik ajan (parazit, virüs veya bakteri) insan vücuduna girdiğinde, elektromanyetik impulslar değişir ve hücreler düzgün çalışmayı durdurur. Hastalık bu şekilde gelişir.

Biorezonans terapi makineleri, sağlıklı titreşimleri artıran ve patolojik olanları önemli ölçüde zayıflatan elektromanyetik dalgalarla vücudu etkiler. Bu, vücudu sağlıklı bir duruma geri getirir ve hastalıkla başa çıkmaya yardımcı olur.

Elektromanyetik dalgalar için hangi organ ve sistemlerin tedavi edileceğine bağlı olarak çeşitli parametreler ayarlanır. Biorezonans teknolojisinin düzenli kullanımı, sağlığınızı ve tüm vücut sistemlerinin işleyişini iyileştirmeye yardımcı olur.

Biorezonans tedavisi aşağıdakiler için kullanılır:

 • Bu yöntem, kronik hastalıkların varlığında vücudun işleyişini düzeltebilir
 • Biorezonans tedavisi, fonksiyonel bozuklukların semptomlarıyla başa çıkmaya yardımcı olabilir
 • Biorezonans teknolojisine düzenli olarak maruz kalmak, bir kişinin belirli hastalıklara kalıtsal bir yatkınlığa sahip olduğu durumlarda önleyici olabilir
 • Bu yöntem ayrıca sigara, alkol veya uyuşturucu gibi bağımlılıklarla mücadeleye de yardımcı olabilir

Bu pozitif sonuçlar dünyada sayısız hasta tarafından deneyimlenmiştir.

Biorezonans hangi hastalıklara karşı uygulanır?

Biorezonans tedavisi çeşitli hastalıklara karşı etkili olabilmektedir. 

 • Bronşlar ve akciğerler
 • Gastrointestinal sistem
 • Kalp ve kan damarları
 • Bağışıklık sistemi
 • Kas-iskelet sistemi
 • Endokrin sistem
 • Jinekolojik ve ürolojik problemler

Biorezonans ayrıca alerjik hastalıklara, enfeksiyonlara ve parazitlere karşı da etkili olabilmektedir.. Biorezonans tedavisinin düzenli kullanımı, çeşitli bazı kronik ağrı sendromları ile başa çıkmanıza yardımcı olacaktır: yaralanmalar, fiziksel yorgunluk, uzun süreli hareketsiz çalışma gibi.

BİOREZONANS TEKNOLOJİSİNİN ARKASINDAKI BİLİM

Bilim adamları, 19. yüzyılda biorezonans fenomeninin varlığını öğrendiler. O zamanlar, hücre dalga boylarından hangi sistemlerin ve süreçlerin etkilendiğini anlamaya çalışıyorlardı.

Yüzyılın sonunda, Rus fizyolog Vvedensky önemli bir keşif yaptı – hücre titreşimlerinin ritmi ile elektrik uyaranları arasındaki ilişkiyi kurdu.

Kısa bir süre sonra, Amerikalı mucit Royal Rife, nesneleri 61 bin kat büyütebilen hızlandırılmış mikroskopi görüntülemeyi keşfetti. Biorezonansın kurucusu olan ve kavramını ilk tanımlayan bu bilim adamıdır. Rife, 14 yıl boyunca patojenleri – virüsleri ve bakterileri – yok edebilecek elektromanyetik dalga boylarını bulmaya çalışan mikroskopi görüntüleme ile uğraştı.

3W00UDxBaQ8ZEO1mVHqd 7PykBGrb47TY5xGBK2EufPADYKPapPW86IzycUfAZhDc1fR rnGz74Atv3iduZw OEoff40K 2suGKjjhHTqIK5lHwC7t4L7t4oJBzcW6E2dpNwZE0g=s0

Biorezonans teknolojisinin geliştirilmesindeki diğer adımlar çok hızlıydı:

 • Ünlü Alman doktor ve bilim adamı Reinhold Voll, Çin akupunkturu ve elektromanyetik teşhis tekniğini birleştirdi. Bu tıp doktoru, bir dizi çalışma sonucunda, insan vücudundaki biyolojik olarak aktif noktaların daha yüksek bir elektrik potansiyeline sahip olduğu sonucuna vardı. Cildin elektriksel direncinin biyoaktif noktalarda ölçülmesi, vücudun enerji dengesizliğinin belirlenmesine ve hastalıkların erken aşamada tespit edilmesine olanak tanır. Bu noktalar çok eski zamanlardan beri Çinli şifacılar tarafından hastalıkları teşhis etmek ve tedavi etmek için kullanılmıştır. Ancak Voll daha da ileri gitti ve biyoaktif noktalardaki elektriksel potansiyelleri inceleyen ve bozuklukları çok erkenden bulmayı sağlayan yeni bir teşhis tekniği geliştirdi.
 • Dr. Schimmel, Voll’un teşhis yöntemini benimsedi ve mükemmel hale getirdi. Schimmel, organları “ampuller” halinde gruplama ilkesini geliştirdi ve yeniden üretilebilir bir nokta kavramını ortaya koydu – insan sistemi hakkında tüm bilgileri sağlayabilen tek bir biyoaktif nokta. Yeni test metodolojisinin daha basit ve geniş bir hasta yelpazesi için daha erişilebilir olduğu ortaya çıktı. Geliştirilmiş teşhis yöntemine VEGA testi adı verildi. VEGA testinin teşhisteki etkinliği hakkında ayrıntılı bir makale 2011 yılında “Önleyici ve Klinik Tıp” bilimsel dergisinde yayınlandı.
 • Japon tıp doktoru ve araştırmacı I. Nakatani, bu tanı yöntemini geliştirmeye devam etti ve normdan küçük sapmaları bile tespit edebilen yeni bir ekspres test geliştirdi. Tanı yöntemi visero kutanöz sempatik reflekse dayanıyordu.
 • 1977’de iki seçkin araştırmacı, tasarımcı Erich Rasche ve bilim adamı Franz Morell, ilk biorezonans cihazı Acutest-BRT’yi geliştirdi. Elektromanyetik alıcı ve vericiye sahip yenilikçi cihaz dalgalar, o zamandan beri insanların sağlığını iyileştirmek için başarıyla kullanılmaktadır.
 • Bilim adamı Yuri Gotovsky, yukarıda açıklanan ilk prototipe dayanarak son teknoloji bir biorezonans terapi cihazı geliştirdi.

Biorezonans teknolojisi, 30 yılı aşkın bir süredir tıbbi durumların tespiti ve insan organlarının işlevselliğinin düzeltilmesi için kullanılmaktadır.

Metodolojinin genç yaşına rağmen, mükemmel bir yaklaşım olduğunu kanıtladı ve binlerce hastanın kronik hastalıklarından kurtulmasına ve sağlığını iyileştirmesine yardımcı oldu.

Biorezonans nasıl çalışır?

Vücudumuzun her hücresi elektromanyetik dalgalar yayar. Hücresel titreşimler, her organ için farklı olan zayıf elektromanyetik dalga boylarından oluşan bir spektrum oluşturur. Biorezonans tarayıcıları, sağlık sorunlarını tespit etmek için elektromanyetik dalgaların frekansını yakalar ve analiz eder. Biorezonans terapi cihazları, tespit edilen bozukluklarla mücadele etmek için hücrelerin elektromanyetik titreşimlerini etkiler.

Biorezonans testi ve tedavisi, hiçbir şekilde radyasyona maruz kalmadan tamamen güvenli prosedürlerdir. Teşhis taramasına ve tespit edilen organ anormalliklerine dayanarak, elektromanyetik dalgalar için belirli parametreler ayarlanır. Çeşitli hastalıklar için farklıdırlar. Bu ayarlar sayesinde biorezonans teknolojisi etkilenen hücreleri hedef alır ve sağlıklı dokulara dokunmaz.

Hastalığınızın nedeni bakteri, virüs veya parazit ise, biorezonans teknolojisi özellikle bunları hedefleyecektir.

healy biorezonans cihazi 4

Biorezonans teknolojisi ve sağlık desteği

Biorezonans teknolojisi etkili ve önleyici yöntemdir. Bunun nedeni, elektromanyetik tedavi desteklerinin insan sağlığını geliştirmek için kullanılabilmesidir.

Bu amaçla cihaz, fizyolojik dalga boylarında elektromanyetik dalgalarla insan vücudunu etkiler. Bu tür bir maruz kalma yöntemi, hücrelerin sağlıklı elektromanyetik titreşimlerini geliştirir ve vücudunuzun çeşitli hastalıklara karşı direncini artırır.

Biorezonans teşhis ve tedavisinin faydaları

 • Biorezonans teknolojisi, ilk semptomlar ortaya çıkmadan önce bile tıbbi durumların erken tespit edilmesine yardımcı olur.
 • Tüm organların durumu ve işlevleri sadece bir test seansında değerlendirilebilir.
 • Teşhis cihazları, insan vücudunda bulunan parazit veya bakteri türünü doğru bir şekilde belirler.
 • Biorezonans teknolojisi yardımıyla çevresel, toksik ve diğer faktörlerin olumsuz etkilerini belirleyebiliyoruz.
 • Hastalığın birincil bölgesi her zaman doğru bir şekilde belirlenir.
 • Test, neyin ne olduğunu belirlemeye yardımcı olur.
 • alerjiniz olan maddeler veya ürünler.
 • Biorezonans teknolojisi, ilaç kullanmadan bir hastalıkla verimli bir şekilde savaşmanızı sağlar.
 • Biorezonans yardımıyla alternatif tedavi yöntemlerine başvurabileceğiniz için artık vücudunuzu haplarla aşırı yüklemenize gerek yok.
 • Biorezonans terapi cihazları sağlığınızı iyileştirmede ve bağışıklığı artırmada mükemmeldir.
 • Güvenlik, biorezonans cihazlarının büyük bir avantajıdır. Teşhis ve tedavi cihazları zararlı radyasyon yaymaz.

Bilim adamlarının görüşü

Biorezonans tedavisi yöntemi 30 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Bu süre zarfında, dünyanın dört bir yanındaki bilim adamları, biorezonansın etkinliğini doğrulayan çok sayıda bağımsız çalışma yürüttüler. En önemli araştırmaya bakalım:

 • Sigara bırakma. 2014 yılında araştırma merkezleri sigarayı bırakmak isteyenler arasında geniş bir araştırma yaptı. Tüm katılımcılar iki gruba ayrıldı. Bir grup plasebo aldı ve diğer grup biorezonans tedavisi aldı. Çalışma, biorezonans grubundaki kişilerin %77,2’sinin sadece bir hafta sonra sigarayı bıraktığını gösterdi. Plasebo grubunda, sadece %54,8’i bunu başarıyla yaptı. Çalışmadan bir yıl sonra daha da şaşırtıcı sonuçlar elde edildi. Biorezonans grubundaki kişilerin %28,6’sının sigarayı tamamen bırakabildiği ortaya çıktı. Plasebo grubunda bu rakam sadece %16,1 idi.
 • Karın ağrısı. Bu çalışma, gastrointestinal sistem bozukluklarından muzdarip insanlara baktı. Deneyin sonuçları, biorezonansın karın ağrısını etkili bir şekilde azalttığını ve hastaların genel durumunu iyileştirdiğini doğruladı.
 • Alerjiler. Biorezonansın alerjik reaksiyonlar üzerindeki etkinliği en çok incelenen alanlardan biridir. Dünyanın dört bir yanındaki bilim adamları, değişen ölçekte çok sayıda çalışma yürüttüler. Yöntemin etkinliğini kanıtlayan hem kontrollü (plasebo gruplarıyla) hem de kontrolsüz çalışmaları içerir.
 • Fibromiyalji. Bir çalışma, kas ağrısı için biorezonans ve akupresürün etkinliğini karşılaştırdı. Araştırmacılara göre her iki grupta da olumlu değişimler görüldü ancak biorezonansa başvuran kişilerde %72 oranında iyileşme sağlandı. Masaj grubunda ağrı azalması sadece %37’dir.

Hastalar Ne Diyor

Çok sayıda insan internette biorezonans tedavisi hakkındaki incelemelerini yayınlıyor. Cihazları kendileri uygulayan veya yakınları için sipariş eden kullanıcılar, biorezonansın etkinliği hakkında bilgi yayıyor. Bu maruz kalma yöntemi, pek çok insanın kronik hastalıklarının hoş olmayan semptomlarıyla başa çıkmasına yardımcı oldu. Biorezonans, geleneksel tıbbın başa çıkamadığı durumlarda da etkili olmuştur.

İnsanlar biorezonansın sağlıklarını iyileştirme yeteneği hakkında çok olumlu konuşurlar. Sağlığın teşviki ve geliştirilmesi için biorezonans aletleri kullanan hemen hemen tüm hastalar, çok daha az soğuk algınlığı yaşadıklarını fark etmişlerdir.

Biorezonans kimler için uygundur?

Bu teşhis, tedavi ve korunma yöntemi, sağlığına dikkat eden herkes için uygundur. Yüksek güvenlik seviyesi onu çocuklar, yaşlılar ve kronik hastalıkları olanlar için uygun hale getirir. Vücudunuz aşırı ilaç kullanıyorsa ve sağlık sorunlarıyla savaşmak için daha güvenli yollar arıyorsanız, Biorezonans tedavisi de mükemmel bir seçimdir.

Biorezonans tehlikeleri ve yan etkileri

Birden fazla araştırmaya göre, biorezonansın hiçbir yan etkisi yoktur. Bu tedavi ve önleme yöntemi güvenlidir, bu nedenle tüm dünyada tıp doktorları ve hastalar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak biorezonans cihazlarını teşhis ve tedavi amaçlı kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Biorezonans tedavisi için kontrendikasyonlar

Biorezonans, en güvenli alternatif tıbbi tekniklerden biridir. Bununla birlikte, aşağıdaki durumlar ancak doktorunuza danıştıktan sonra biorezonans ile tedavi edilmelidir:

Kullanmaması gereken durumlar:

 • Implante kalp pili
 • nakledilen organlar

Dikkatli kullanması gerekenler:

 • İyi huylu ve kötü huylu neoplazmalar
 • Kan pıhtılaşma bozuklukları
 • Akut serebrovasküler ve koroner bozukluklar
 • Hamilelik (1. trimester)
 • Epilepsi
 • Elektromanyetik radyasyona bireysel hoşgörüsüzlük
 • Akıl hastalıkları
 • 1 yaşın altındaki bebekler – sıkı tıbbi gözetim altında

Biorezonans test, terapi, tedavi cihazları

Ülkemizde, biorezonans test ve tedavilerini uygulayan merkezler mevcuttur. Bunlardan yetkili, konusunun uzmanı olanlara danışabilir ve hizmet alabilirsiniz. Ancak bu biorezonans merkezleri seans bazlı çalışmakta ve alacağınız seansın sayısına göre maliyetler çok yüksek olabilmektedir.

Bunun yanısıra, biorezonans terapisi websitemizde de ayrıntılı anlatıldığı üzere birçok hastalığın tedavisinde etkili olabilmektedir. Yani bugün ağrı tedavisi için ihtiyacınız olabilir, yarın sigara, alkol bırakmak için lazım olabilir. Sadece sizin değil yakınlarınızında bu teknolojiden faydalanması gerekebilir. Bu tür durumlarda seanslara ödeyeceğiniz ücret çok yüksek rakamlara ulaşabilir.

Bu sebeplerden, kendinize ait, kolayca kullanabileceğiniz bir biorezonans cihazınızın olması size ve yakınlarınıza büyük kolaylık sağlayacaktır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, Alman teknolojisi, tüm dünyada binlerce kişi tarafından kullanılan Healy Biorezonans cihazına sahip olabilirsiniz.

healy biorezonans cihazi 2

Biorezonans, çok çeşitli kronik hastalıkların ve fonksiyonel bozuklukların üstesinden gelmeye yardımcı olan etkili bir teşhis, tedavi ve önleme yöntemidir. Biorezonans tedavisi, rahatsız edici semptomlarla savaşmaya yardımcı olur ve vücudu etkili bir şekilde güçlendirir. İşlevsel ve kullanımı kolay Biorezonans cihazları, sağlığınızı izlemenize ve herhangi bir bozukluğa anında tepki vermenize yardımcı olur. Yinede sizlere Biorezonans cihazlarını kullanmadan önce daima doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Email ile en son gelişmelerden haberdar olun

Biorezonans ve bütünsel tedavilerle ilgili bilgiler

Diğer makaleler

Biorezonans terapisini evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz

her terapi seansına para ödemenize gerek kalmadan hem kendiniz hemde sevdikleriniz için ömür boyu kullanabileceğiniz biorezonans cihazları

Biorezonans tanı ve tedavisi, asla tıbbi olarak kanıtlanmış herhangi bir teşhis ve/veya tedavi teknolojisinin/yönteminin yerini almak için kullanılmamalıdır.Tanı ve tedaviler mutlaka bir hekim tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Site içeriğinin herhangi bir şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak sorumluluk ziyaretçiye aittir.