Biorezonans Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılabilir?

Bu yazıyı paylaşın

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Biorezonans, bütünsel veya tamamlayıcı tıpta kullanılan, ağrısız ve acısız bir terapi türüdür.

Vücuttan gelen enerji dalga boylarının frekansını ölçmek için bir makine kullanır. Bu ölçümler daha sonra hastalığı teşhis ve bazı durumlarda tedavisi içinde kullanılmaktadır.

Biorezonansı kullanmak için, elektrotlar cilde yerleştirilir ve vücuttan gelen enerji dalga boylarını “okuyan” bir makineye bağlanır. Bu teşhis sürecidir.

Daha sonra, bu enerji frekansları, vücut hücrelerinin, durumu tedavi ettiği iddia edilen “doğal frekanslarında” titreşmesine izin vermek için makine tarafından manipüle edilebilir.

Biorezonans konusundaki bilimsel araştırmaların detaylarını görmek için bu linke tıklayınız.

Biorezonans insan sağlığı üzerindeki etkileriyle ilgili detaylı bilgi için bu linke tıklayınız.

Biorezonans terapisinin, aşağıdaki sağlık problemlerinin çözümünü desteklediği yönünde tüm dünyada sayısız örnekler mevcuttur.

 • Cilt hastalıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Egzema, atopik dermatit, tüm kaşıntılar, sivilce, rozasea, sedef, vitiligo, ürtiker, saç dökülmeleri, liken planus, kaşıntılar, seboreik dermatit
 • Ağrı tedavisi, eklem ağrıları, baş ağrıları, migren, fibromiyalji, spor yaralanmaları
 • Nörolojik problemler
 • Stres, anksiyete, panik, duygu durum bozuklukları gibi psikiyatrik problemler
 • Barsak hastalıkları, gıda intoleransları, kandida, irritabl barsak
 • Sigara bırakma, alkol bağımlılığı tedavileri
 • Otoimmün hastalıkların tedavisi, Lupus, morfea, hashimoto, romatoid artrit
 • Belirli alerji tedavilerinde kullanılabilir: gıda, polen, deterjan, parfüm, ev tozları, hayvan tüyleri, kimyasallara karşı alerjilerde başarılı sonuçlar görülmüştür. Bahar alerjisi tedavisinde en başarılı yöntemdir.
 • Dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, otizm.
 • Obezite tedavisi
 • Terleme tedavisi
biorezonans hangi hastaliklarin tedavisinde kullanilir 2

Biorezonans terapi işe yarar mı?

Biorezonansın sağlık problemlerinin teşhis ve tedavisinde ne kadar etkili olduğuna dair araştırmalar sınırlıdır. İşte kullanımı ile ilgili bulduğumuz çalışmalar.

Sigara bırakmaya destek

2014 yılında yapılan bir çalışmada, sigarayı bırakmak için kullanılan biorezonansı bir plaseboyla karşılaştırdı. Biorezonans grubundaki kişilerin yüzde 77,2’sinin tedaviden bir hafta sonra sigarayı bıraktığını, plasebo grubunda ise yüzde 54,8’inin sigarayı bıraktığını buldu.

Çalışma ayrıca, yalnızca bir kez yapılan tedaviden bir yıl sonra, biorezonans grubundaki kişilerin yüzde 28,6’sının sigarayı bıraktığını, plasebo grubunda ise yüzde 16,1’ini bulduğunu buldu.

Karın ağrısı tedavisi

Biorezonans mide ağrısını tedavi etmek için kullanılmıştır. Bir çalışma Güvenilir Kaynak, bu tedavinin belirli bir tanı ile ilişkili olmayan mide ağrısını azaltmak için özellikle yararlı olduğunu buldu.

Alerjiler ve ilgili durumların tedavisi

Alerjileri ve egzama ve astım gibi ilgili durumları tedavi etmek için biorezonans kullanmak, biorezonans tedavisinin en iyi çalışılmış alanlarından biridir.

Bu alanda hem kontrollü (plasebo kullanan) hem de kontrolsüz (gözlemsel) çok sayıda çalışma yapılmıştır.

Kontrollü çalışmaların, tedaviyi plasebo ile karşılaştırma yetenekleri nedeniyle, genellikle kontrolsüz çalışmalardan daha yüksek kalibreli olduğu düşünülür.

Kontrollü çalışmalar, biorezonansın alerjilerin tedavisine yardımcı olup olmayacağı konusunda karışık veya olumsuz sonuçlar vermiştir.

Romatizmal eklem iltihabı tedavisi

Bazı araştırmalar, biorezonansın, antioksidanların vücutta nasıl çalıştığını normalleştirerek romatoid artritte (RA) etkili olabileceğini düşündürmektedir.

Bu antioksidanlar, RA’lı kişilerde doku hasarını azaltmaya yardımcı olabilecek serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur. RA tedavisinde biorezonansın etkinliği hakkında resmileştirilmiş hiçbir çalışma yapılmamıştır.

Fibromiyalji tedavisi

Bir çalışma, fibromiyalji tedavisi için biorezonans tedavisi, manuel terapi ve nokta masajı kombinasyonunu manuel terapi ve biorezonans tedavisi olmadan nokta tedavisi ile karşılaştırdı.

Her iki grup da iyileşme görürken, çalışma, biorezonans tedavisi alan grupta kas ağrısında yüzde 72’lik bir iyileşmeye karşılık, diğer grupta yüzde 37’lik bir iyileşme buldu. Uyku sorunları ve hava değişikliklerine duyarlılıkta da iyileşmeler bulundu.

Sporcularda aşırı antrenman sendromu tedavisi

Tükenmişlik olarak da bilinen aşırı antrenman sendromu, bir sporcu antrenman ve yarışmadan sonra tam olarak iyileşmediğinde ortaya çıkar.

Şunlara yol açabilir:

 • Sık Yaralanmalar
 • Tükenmişlik
 • Ruh Hali Değişiklikleri
 • Uyku Bozuklukları
 • Dinlenme Kalp Atış Hızındaki Değişiklikler

Bir çalışma, biorezonansın aşağıdaki şekilde aşırı antrenman sendromunda yardımcı olduğunu bulmuştur:

 • Kalp Atış Hızını Ve Kan Basıncını Normale Döndürmek
 • Sempatik Sinir Sistemini Sakinleştirmek 

Daha fazla araştırmaya ihtiyaç var

Yukarıda belirtildiği gibi, biorezonansın olumlu etkilerini gösteren bazı çalışmalar vardır. Bununla birlikte, bu çalışmalar yalnızca az sayıda insanı içermektedir ve araştırmalar sınırlıdır.

Riskler ve yan etkiler

Bugüne kadar, biorezonans üzerine yapılan çalışmalar herhangi bir yan etki bulamadı. Genellikle ağrısız bir prosedür olarak adlandırılır. Biorezonans büyük olasılıkla hiçbir olumsuz yan etkiye sahip olmasa da, herhangi bir durum için birinci basamak veya tek tedavi olarak kullanılmamalıdır.

Email ile en son gelişmelerden haberdar olun

Biorezonans ve bütünsel tedavilerle ilgili bilgiler

Diğer makaleler

Biorezonans terapisini evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz

her terapi seansına para ödemenize gerek kalmadan hem kendiniz hemde sevdikleriniz için ömür boyu kullanabileceğiniz biorezonans cihazları

Biorezonans tanı ve tedavisi, asla tıbbi olarak kanıtlanmış herhangi bir teşhis ve/veya tedavi teknolojisinin/yönteminin yerini almak için kullanılmamalıdır.Tanı ve tedaviler mutlaka bir hekim tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Site içeriğinin herhangi bir şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak sorumluluk ziyaretçiye aittir.