Biorezonans Terapisi Kilo Vermeye Yardımcı Olabilirmi?

Bu yazıyı paylaşın

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Acaba biorezonans terapi ve tedavileri bu konuda etkili olabiliyormu? Obezite ve kilo alımı, modern dünyada önemli sorunlar haline gelmiştir. Son kırk yılda, dünya çapında obezite neredeyse %300 artmıştır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan obezite ile ilgili en son istatistikler, 650 milyondan fazla insanın (dünya çapında istatistikler) 30 veya daha yüksek bir vücut kitle indeksinin sahip olduğunu ve bu da onları obezite kategorisine soktuğunu ortaya koydu. Obezite sadece yetişkinleri değil, tahminen 41 milyon çocuğu da etkilemektedir.

Kilo kaybı, obezitenin bir hasta üzerinde yarattığı birçok riskin üstesinden gelmek için uygun çözümdür, ancak çoğu zaman önemli bir zorluk olarak görülür. Birçok insan için diyet ve egzersiz tek başına onlara daha sağlıklı bir yaşam sürmek için ihtiyaç duydukları sonuçları sağlamaz. Bugün, Biorezonans teknolojisinin kullanımının obez bireylere fazla kiloları azaltmada ve genel sağlıklarını iyileştirmede nasıl yardımcı olabileceğine değineceğiz.

Biorezonans nedir detaylı bilgiye bu bağlantıda ulaşabilirsiniz.

Dünya Sağlık Örgütünün obeziteyle ilgili araştırması.

Obezitenin Yol Açtığı Sağlık Sorunları

Vücutta aşırı miktarda yağ biriktiğinde, kalp ve vücuttaki tüm sistemlerin daha fazla çalışması gerekir. Bir hastanın vücut kitle indeksinin 30 veya daha yüksek olduğu bir durum olan obezite, insanların sağlıklarıyla ilgili sayısız zorluk yaşamasına neden olur.

Diyabet ve kalp hastalığı, obezite ile ilişkili en yaygın durumlardan ikisidir. Bu hastalıkların her ikisi de hastanın normal bir yaşam sürmesini önemli ölçüde etkileyebilir ve ayrıca erken ölüme yol açabilir.

Biorezonans ile kilo verme
Biorezonans ile kilo verme

Obez insanlar ayrıca, daha sağlıklı bir kiloda olanlara göre felç geçirme riski çok daha yüksektir. Ayrıca fazla kilo, kan basıncının yükselmesine neden olur, solunum problemlerine yol açar ve safra kesesi hastalığına yakalanma riskini artırır. Aşırı miktarda vücut yağı olan kişilerde gut ve osteoartrit gelişme olasılığı daha yüksektir.

Araştırmanın obeziteyi farklı kanser türleriyle ilişkilendirdiğini anlamak da önemlidir. Aslında, bir rapor, obezitenin Birleşik Krallık’ta kanser teşhisi konan tüm hastaların yaklaşık %5’ine katkıda bulunduğunu iddia ediyor.

Obezite ile bağlantılı kanserler şunları içerir:

  • Böbrek kanseri
  • Karaciğer kanseri
  • Safra kesesi kanseri
  • Tiroid kanseri
  • Pankreas kanseri
  • Kolon kanseri
  • Yemek borusu kanseri
  • Üst mide kanseri

Ayrıca, kadınlar obez olduklarında meme kanserine yakalanma riski de daha yüksektir. Dikkat edilmesi gereken diğer iki kanser türü, beyni etkileyen spesifik bir kanser türü olan meningiom ve miyelom olarak bilinen bir kan kanseridir.

Kilo Kaybına Yardımcı Olarak Biorezonans

Biorezonans terapisi, vücudun doğal elektromanyetik dalgalarını kullanarak olası problemleri gözlemlemek, test etmek ve hatta vücudun kendini iyileştirmeye başlamasını sağlamak için kullanılan bir teknoloji, obezite için potansiyel bir alternatif tedavi seçeneği olarak önerilmektedir.

Teknolojinin, kilo alımına neden olduğu ve kilo vermeyi zorlaştırdığı bilinen bazı durumlar da dahil olmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bir hasta kilo vermesine yardımcı olmak için Biorezonans tedavisi gördüğünde, Biorezonans aplikatörleri kulaklarındaki belirli noktalara yerleştirilecektir. Hastanın elektromanyetik dalgaları izlenecek ve yeni dalgaların hastanın vücuduna iletilmesi için özel bir program kullanılacaktır. Bu süreç sayesinde metabolizma düzelecek ve hormonlar daha iyi bir dengeye sahip olabilecektir. Bir çeşit detoksifikasyon süreci de başlatılmış olur.

Obez hastalar ayrıca Biorezonans terapisi seansları sırasında vücutlarındaki stresörler için test edilmektedir.. Stresörler arasında toksinler, bakteriler, parazitler ve diğer bileşikler yer alabilir. Tespit edilen stres etkenleri, hastanın vücuduna geri gönderilen programlanmış dalgalarla hedeflenmektedir – bu stres etkenleri hastanın kilo vermesini zorlaştırabilir. Böylece bu tür stresörleri ortadan kaldırarak kilo vermek de kolaylaşabilir.

Biorezonans tedavisi, bir hastanın kilo verme programına yardımcı olma konusunda potansiyele sahip olsa da, hasta, teknolojinin onlara tek başına elde etmeleri gereken sonuçları sağlamayacağını anlamalıdır. Bu seanslar, hastanın sağlıklı beslenmesini sağlayan ve intoleransı olan yiyecekleri diyetinden çıkaran doğru diyet değişiklikleri ile birleştirilmelidir. 

“Egzersizin de, hastanın kilosunu azaltmada başarılı olmasınında önemli olduğu unutulmamalıdır“

Sonuç

Kilo kaybı genellikle obez bireyler için ulaşılması zor bir hedeftir. Aşırı kilo alımı ve kilo vermedeki zorluk, her zaman sadece hastanın diyetini ve fiziksel aktivite düzeyini içermeyen çeşitli faktörlerden kaynaklı olabileceğinden, Biorezonans tedavisi bu süreçte yardımcı olarak önerilmiştir. Diyet değişiklikleri ve yeterli bir egzersiz planı ile birlikte bu teknolojiyi uygulayarak, hastalar onları obezite ile ilişkili hastalık risklerini azaltan ideal kiloya ulaşmada daha etkili sonuçlar alabilirler.

Email ile en son gelişmelerden haberdar olun

Biorezonans ve bütünsel tedavilerle ilgili bilgiler

Diğer makaleler

Biorezonans terapisini evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz

her terapi seansına para ödemenize gerek kalmadan hem kendiniz hemde sevdikleriniz için ömür boyu kullanabileceğiniz biorezonans cihazları

Biorezonans tanı ve tedavisi, asla tıbbi olarak kanıtlanmış herhangi bir teşhis ve/veya tedavi teknolojisinin/yönteminin yerini almak için kullanılmamalıdır.Tanı ve tedaviler mutlaka bir hekim tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Site içeriğinin herhangi bir şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak sorumluluk ziyaretçiye aittir.